|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|
Proč? Kde? Jak začít? V čem? S čím? Jak často? Co jíst? Na tyto i další otázky se pokusím dát odpověď, vycházejíc z vlastních zkušeností. Z čehož je jasné, že tyto věty nejsou určeni pro ti, kteří už cvičí (i když, možná i oni tu najdou sem-tam něco zajímavého), spíše pro ty, kteří zvažují, že by začali chodit do fitka...
Bez sparingpartnera se samozřejmě dá cvičit, s ním to ale jde lépe. Je výhoda, pokud to bude někdo, kdo už cvičí, nebo cvičil, dokáže poradit, ví kdy a jak pomoct… má ale své výhody i to pokud to bude začátečník stejně jako ty, pak tě nebude deprimovat že to umí a nebudete věčně muset přehazovat kotouče na tyči…
Odpověděli jste na otázky průzkumu znalostí, postojů a chování gay mužů vůči infekci HIV? Chcete znát výsledky? Víte o tom, že nejvíce nechráněných análních styků mají Pražáci? Že gayové jsou zřejmě inteligence národa? Žijí sami, nebo v párech? V Praze nebo na vesnici? Na následující stránce najdete výsledky těchto otázek.
Pohlavně přenosné choroby bychom mohli rozdělit do několika skupin. V té první jsou choroby, které se šíří výhradně pohlavním stykem a patří do skupiny nemocí, které podléhají zákonným opatřením. To znamená, že je zde povinnost statistického hlášení, povinná léčba, sledování úspěšnosti léčby a v neposlední řadě i pátrání, od koho či jak jste se nakazili a s kým vším jste měli po nákaze intimní kontakt!!!
Původcem nejrůznějších onemocnění jsou streptokoky, grampozitivní koky, tvořící řetízky. Známe více než 70 druhů původců širokého spektra různě závažných infekcí. Zatímco některé se na člověku vyskytují zcela přirozeně a jsou součástí bakteriální flóry kůže a sliznic, existují i pro člověka patologické druhy.
Záněty předkožkového vaku a podráždění žaludu mohou mít mnoho původců. V následujícím článku si uvedeme všechny možné původce této časté zdravotní komplikace. Možná jste se již setkali s názvem balanitis, což je právě latinské označení tohoto onemocnění genitálu.
Mnohé z nemocnic, jsou současně i výzkumnými centry a je možné se v nich zapojit i do klinických zkoušek nových léčebných metod a lékových forem. Pak je vhodné uvědomit si, že je už známý relativně velký počet lékových kombinací, s prokázanou účinností. Znamená to tedy, že buď lze volit prokázanou jistotu, nebo zkusit štěstí, zda-li nová metoda nebude účinnější než všechny normálně používané...
Česká společnost AIDS pomoc byla založena s cílem pomáhat HIV pozitivním občanům a nemocným AIDS žít smysluplným životem nezávisle na jejich věku, sexuálnímu zaměření, sociálnímu a zdravotnímu stavu v oblasti, kde se projevují velké sociální disproporce.
Občanské sdružení CODE 004 představuje plakáty a postery prevence HIV – AIDS a Hepatitid A, B a C. Základem plakátu "Hepatitida A a B" je fotografie známého fotografa Jana Šimurdy, alias JANSIho.
Občanské sdružení v roce 2005 vydalo následující plakáty a postery prevence HIV AIDS a Hepatitidy A a B. Plakáty a postery je možné objednat na adrese sdružení nebo prostřednictvím emailu. Vhodné do ordinací lékařů, pro použití neziskovými organizacemi a v místech, kde se schází gay komunita.
Občanské sdružení CODE 004 o.s., provozovatel 004.CZ, vydalo nový preventivní materiál STI tajemství zbavené. Tato publikace na 44 stranách popisuje klinické příznaky většiny známých infekcí a onemocnění přenášených pohlavním stykem.
Najít partnera na jednu či více nocí nemusí být díky různým internetových seznamkám a klubům až takový problém. O něco větší problém ale může nastat poté, když začne člověk přemýšlet, jestli jsem se nemohl něčím nakazit. V následujícím článku vám představíme, jak probíhá testování na více než 6 infekcí přenášených pohlavním stykem.
Nejhorší je, když jsou lidé špatně a nedostatečně informovaní. Obyčejně se to totiž nějak vymstí. O šíření pohlavně přenosných infekcí se dozvíme od venerologa Přemysla Procházky.
Lymfogranuloma venereum - pod tímto velmi krkolomně vypadajícím názvem se skrývá velmi infekční onemocnění, přenášené především sexuálním stykem. V České republice se venerický lymfogranulom nevyskytoval od roku 1991 až do loňského roku.
Jsme opravdu světoví? Na tuhle otázku můžeme nahlížet z různých pohledů, pokud vezmeme v potaz růst HDP oproti Číně či třeba Jižní Koreji, tak asi ne, ale pokud vezmeme čísla nově hlášených pohlavně přenosných onemocnění za rok 2013, tak si můžeme gratulovat ke vstupu do minimálně do evropského nadprůměru.